Kripto Para Dünyası

12+ En iyi Yabancı Bitcoin (Kripto Para) Borsalarının Tam Listesi

Bitcoin, hiçbir banka veya kuruluşla bağlantılı olmadan para transferi yapılabilecek bir dijital para birimidir. Bitcoin açık kaynak kodlu, tasarımı halka açık ve kimseye ait olmadan aynı zamanda kimsenin yönetmediği bir sistem ağıdır.

Günlük yaşamda olduğu gibi bitcoin sisteminde de bir cüzdana sahip olmak ve cüzdanınızı koruyabilmek tamamen size aittir. Bitcoin sistemi dünyanın her yerinde parayı kontrollü tutma ve alışveriş imkanını kolaylaştırmayı sağlar. Güvenlik önlemleriyle kullanıldığında oldukça önemli bir sistemdir.

Bitcoin Borsalarının Özellikleri
Bitcoin Borsalarının Özellikleri

Bitcoin Borsalarının Özellikleri Nelerdir?

Günümüzde bitcoin borsası değeri sabit bir değer olmayıp zamana ve olaylara bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bir anda artabileceği gibi bir anda düşüşe de geçebilir. Bu yüzden yüklü birikimlerin uzun süreli olarak bitcoin şeklinde saklanmaması tavsiye edilir. Yüksek riskli mülk değeri olarak tanımlanan bu dijital para birimini bir süre sonra kendi ülkenizde kullandığınız para birimine çevirmelisiniz.

Bitcoin ile yapılan ödemelerin geri dönüşü olmadığı için çalışılan şirketlere ve insanlara oldukça dikkat edilmeli, güven duygusunun sağlam bir şekilde oluştuğundan emin olunmalıdır. Bitcoin ağı anonim bir ağ olmadığı için tüm yapılan işlemler ve bakiyeler halka açık bir şekilde görülebilir. Bu yüzden kullanılan adreslerin tek kullanımlık adresler olması şiddetle vurgulanır.

En İyi Yabancı Bitcoin Borsaları
En İyi Yabancı Bitcoin Borsaları

En İyi Yabancı Bitcoin Borsaları Hangileridir?

Dünyada bitcoin ve kripto para alışverişi yönetimi ile uğraşan birçok şirket bulunmaktadır. Bunlardan en çok ilgi görenler mevcut kullanıcılarına güvenli bir ortam yaratan, hızlı ve kolay para transfer işlemleri sağlayan şirketlerdir. Dünya üzerindeki lider en iyi yabancı bitcoin borsalarının bazıları şunlardır:

 1. BaseFEX
 2. Binance
 3. Poliniex
 4. Bitrex
 5. CEX.io
 6. BitMEX
 7. Bitfinex
 8. Bybit
 9. Primebit
 10. Bitstamp
 11. indacoin
 12. Kraken

Dünyanın en düşük yatırım ücretlerini sunan ve güvenli bir ortam yaratan BaseFEX, yatırımcı odaklı bir şirkettir. Dijital paranın orijinalliğini benimseyen şirket, kullanıcı verilerini koruma konusundaki hassasiyeti ile de dikkat çekmektedir.

Binance borsası, dünyanın işlem bakımından en geniş hacimli ve en hızlı kripto borsalarından biridir. Paranını özgürlüğünü küresel olarak artırma gibi bir vizyona sahip olan şirketin, dünyanın her yerindeki insanlığın daha iyi bir yere gitmesi gerektiğini hedefler.

CEX.io oluşturduğu arayüzü ve yarattığı güven ortamı ile kullanıcı memnuniyetini önemseyen önemli bir kripto borsa şirketidir. 2013’den beri piyasada olan bu şirket üzerinde birçok ödeme yöntemi ve gelişmiş sipariş eşleştirme algoritmaları bulunmaktadır. Deneyimli finans uzmanları tarafından oluşturulan BitMEX, kullanıcılara sadece bitcoin kullandırarak ticaret piyasasına dahil olmalarını sağlayan bir şirkettir.

Hızla değişmekte olan dünyanın yeni simgelerinden biri kripto para sayılmaktadır. Bu sanal para birimine yatırımda bulunmak isteyenlerin elektronik cihazlar ve internetle arasının iyi olması gerekir. Söz konusu paranın mevcut borsaları bulunmaktadır. Kripto para borsaları bilindik borsalardan daha kolay bir işlem kapasitesine sahiptir. Burada hisse senedi alımı satımı pratik ve hızlı olmaktadır.

Kripto paranın öneminin farkında olan ama borsasına girmeyen pek çok kişi bulunmaktadır. Bu durumun nedenlerinden biri, kripto paraya yatırımda bulunmanın zor olduğu düşüncesidir. Ülkemizde söz konusu sanal para birimine olan yatırım pek çok ülkeden fazladır. Binance borsasının %7 ‘si Türk kökenli yatırımcılardır.

Binance yabancı kaynaklı kripto para borsasıdır. Yerli borsalar BTCTürk, Paribu olmaktadır. Lakin yabancı sitelere olan ilgi ve yönelim çok daha fazla sayılmaktadır. Yabancı kaynaklı kripto para borsaları şunlardır: Binance, Coinbase pro, Kraken, OkeX. Binance diğer borslara oaranla daha kolay işlem süreci sunmaktadır.

Çünkü Papara ödemesini kabul etmektedir. Ancak Binance dışındaki borsalar Türk Lirası ile yapılan ödemelere izin vermemektedir. Bu durum çoğunluğun Binance borsasına yönelimini doğurmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir