Trade (Al Sat)

95% DOĞRU: Kripto Para Ve Altcoin Al Sat Taktikleri Neler?

Kripto para al sat taktikleri, (günlük al sat coin önerileri) hakkında detaylı bilgileri makalemde bulacaksınız. Ayrıca kripto para kazanma taktikleri nelerdir gibi temel sorularınıza cevap bulacaksınız. Kripto para günlük al sat taktikleri var mı? yada coin al sat taktikleri neler? En iyi altcoin al sat taktikleri nelerdir gibi sorularınızı temel başlıklar ile açıklamaya geçelim.

Her yatırım aracı gibi, kripto para birimlerinde orta ve uzun vadeli yatırımlar yerine kısa vadeli yatırımları tercih eden birçok yatırımcı var. Kısa vadeli yatırım, orta ve uzun vadeli yatırımdan daha büyük risklere sahip olsa da, daha fazla getiri de sağlayabilir.

Kripto Para Al Sat İşlemi Nasıl Yapılır?
Kripto Para Al Sat İşlemi Nasıl Yapılır?

Kripto Para Al Sat İşlemi Nasıl Yapılır?

İlgili para birimi sanal ortam üzerinden alınıp satılmaktadır. Bu sistem borsa ve grafikler tarafından desteklenmektedir. Kişi grafikleri takip ederek borsadaki yükseliş ve düşüşleri gözlemleyebilir. Pek çok site bu doğrultuda oluşturulmuştur. Güvenilir sitelerden birine kayıt yaptırmaya özen gösterilmelidir. Türkiye’de ve yabancı ülkelerde sıklıkla tercih edilen siteler şöyle sıralanmaktadır: Binance, Paribu, BTCTurk, Coinbase ve Kraken olmaktadır.

Sitelerden birinin tercihi ardında kayıt işlemleri başlamaktadır. Kullanıcı adı ve şifre belirlenerek kayıt oluşturulur. Kimlik ve hesap bilgileri girilerek profil meydana getirilir. Site profili onayladığı taktirde istenilen para birimine yatırım yapılmaktadır. Eğer işinizi garantiye almak istiyorsanız Bitcoin’e yatırım yapabilirsiniz. Veya alt birimler olan Ethereum, XRP ve Tron’a yönelebilirsiniz.

Kripto para alım satım işlemindeki en önemli faktör borsadaki grafiklerdir. Bu grafikler dikkatli ve sürekli bir biçimde takip edilmelidir. Ancak bu şekilde iyi bir kazanç elde edilebilir. Kişi grafik stratejilerini çözdüğü taktirde yüksek miktarlarda paralar kazanabilir. Kayıt olunan site komisyon kesebilmektedir. Bu miktar siteden siteye değişmektedir. Kripto paralar arasında değişim yapılabilmektedir. Yahut ilgili para TL’ye çevrilerek çekilebilir.

Kripto Para Al Sat Taktikleri Nelerdir?
Kripto Para Al Sat Taktikleri Nelerdir?

Kripto Para Al Sat Taktikleri Nelerdir?

Yazımıza başlamadan önce kripto para al sat taktikleri, bitcoin al sat taktikleri yada altcoin al sat taktikleri diye bir çok kişi araştırma yapıyor. Bu makalede size temel maddeler hallinde nelere dikkat etmelisiniz onları anlatacağım.

 1. Bitcoin ve ethereum satın alın
 2. Bitcoin otomatik al-sat robotu
 3. Altcoin ticaret stratejisi
 4. Kaybı kabul edin
 5. Karlı çıkmaya çalışın
 6. Psikolojik olarak hazırlanın
 7. Başkalarının tavsiyesi üzerine ticaret yapmayın
 8. Bitcoin kurunu her zaman takip edin
 9. Riskinizi alternatiflere dağıtın
 10. Bilgisiz işlem açmayın
 11. Fomoya asla kapılmayın
 12. Hatalarınızdan ders çıkartın
 13. Stop loss kullanmadan işlem açmayın

Öncelikle satın almak istediğiniz madeni paranın hangi pazarda satıldığını öğrenin. Bunun için coinmarketcap adresini kullanabilirsiniz. En büyük işlem hacmine sahip borsayı bulmaya çalışın. Daha sonra daha küçük numaralı sitede siparişi girin ve en büyük numaralı sitede fiyata göre ilerleyin. Pazar, yüksek hacimli siteler için fiyat farklılıklarını ortadan kaldırmaya devam edecek.

Fiyat düştüğünde veya yükseldiğinde, diğer siteler buna belirli bir süre içinde cevap verecektir. Bu zamanı kendi avantajınıza kullanabilir, diğer kullanıcılardan daha erken harekete geçebilir ve daha isabetli alım satım kararları verebilirsiniz.

1) Bitcoin ve Ethereum Satın Alın

Özellikle 2017’de muazzam bir büyüme yaşadıktan sonra insanlar Bitcoin ve Ethereum ile ilgili işlemlerle daha fazla ilgilenmeye başladı. Kripto para borsaları aracılığıyla Bitcoin ve Ethereum’u kolay ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz. Ancak kullanılan platformun güvenilirliği kritiktir.

Binance, işlem hacmine göre dünyanın en büyük küresel kripto para borsasıdır ve ilk tercihtir. Ayrıca 2013 yılından beri faaliyette olan Türk kripto para borsası BtcTurk platformunu da kullanabilirsiniz. Çeşitlilik ve uzun vadeli kullanım ticareti yapmak için hem Binance gibi küresel borsalara hem de BtcTurk gibi yerel borsalara üye olmanız tavsiye edilir.

2) Bitcoin Otomatik Al-Sat Robotu Kullanın

Bitcoin otomatik al-sat robotu, otomatik olarak Bitcoin ticareti yapmanızı sağlayan bir yazılım olarak tanımlayabiliriz. Kripto para ekosisteminde birçok yatırımcı tarafından satın alma ve satma robotlarının sıklıkla kullanıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü çoğu yatırımcı bütün gün bilgisayar üzerinden çizelgeleri ve fiyatları takip edemez.

Yatırımcılar yerine Bitcoin fiyatını ve grafiğini takip ederek, bu yazılımlar karlı bir şekilde ticaret yapar. Ayrıca ticaret robotlarını kullanmak isteyen yatırımcılar, piyasalar, fiyatlar, önemli haberler, farklı tokenler, farklı parametreler ve algoritmalar gibi birçok farklı faktörün kar marjlarını etkileyeceğini unutmamalıdır.

3) Altcoin Ticaret Stratejisi

Hepimizin bildiği gibi Çin artık bir karmaşa ve kullanıcıların önemsendiği söylenebilir. Bu yüzden bu kadar çok Çinli kullanıcı karamsar bir durumda, küçük bir olumsuz haber olsa bile, hemen para biriktirmek için paralarını çok düşük bir fiyata kurtarmak isteyebilirler. Bu nedenle, bu dönemde Çin sitesinde düşük fiyatlı satın alma siparişleri vermek çok mantıklı olabilir.

4) Kaybı Kabul Edin

Bu kaybeden dünyada kripto para kaybetmeye başlarsanız ve kayıplarınız artıyorsa, duygusal davranışları bir kenara bırakıp dijital paraları atmalısınız. Uzun vadeli işlemlerde tokenler önceki seviyelerine dönebilir ancak kısa vadeli işlemlerde daha fazla zarara neden olmadan kaybı kabul edip çıkmanız en mantıklıdır.

Ayrıca 7/24 piyasa trendini takip edemeyeceğiniz için alış fiyatınız belirli bir oranın altına düşerse satış yapmak için stop loss emri girebilirsiniz. Bu sayede hasarı en aza indirmiş olursunuz. Unutmayın, bir jeton %25 düştüğünde, satın aldığınız seviyeye geri dönmek için %50 artması gerekir ki bu gerçekten zordur.

5) Karlı Çıkmaya Çalışın

Yatırdığınız ve koyduğunuz coin, beklenen oranda kar getiriyor, yükselmeye devam edip etmeyeceğini beklemek yerine, ilk beklentilerinize ulaştığını gördüğünüzde satıyorsunuz. Kural 1’de belirttiğimiz gibi, duyguları bir kenara bırakmak ve istenen karı elde etmek açgözlülükten daha mantıklıdır. Unutmayın, sürekli yukarı doğru hareket yoktur. Beklenen kar marjına ulaştığınızda, çok fazla zaman harcamamaya çalışın.

6) Psikolojik Olarak Hazırlanın

Kripto borsaları günde 24 saat, yılda 7 gün veya 3.655 gün işlem yapabilir. Bu nedenle tatil veya uyku borsayı değiştirmeyecektir. Unutmayın ki, bunu aklınızda tutarak kar edebilir veya para kaybedebilirsiniz ve her iki duruma da zihinsel olarak hazırlıklı olabilirsiniz. Ek olarak, sabah uyandığınızda çok fazla kayıp görmek istemiyorsanız, kayıpları azaltmak için zararı durdur piyasa emirlerini kullanın. Bir kripto para borsasında işlem yaparken her zaman kazanan olmadığınız da kabul edilmelidir.

7) Başkalarının Tavsiyesi Üzerine Ticaret Yapmayın

Kripto para borsalarında alım satım yapan kişiler coin satın aldıklarında, genellikle sosyal platformlarda paranın reklamını yapmaya başlarlar. Nedeni ise coin satın alıp daha fazla ilgi görmeleri, daha çok insanı çekerek fiyatı artırmaya çalışmaları. Bu nedenle, lütfen kimsenin tavsiyesi altında yatırım yapmayın, kendi analizinizi yapmayın, çizelgeleri ve verileri okumayı öğrenin ve yatırım yaptığınız madeni paraları belirleyin.

İlk haftalarda doğrudan yatırım olmadığını söylemek yerine “yatırım yaptım” demek ve token’ın mevcut piyasa değerini not etmek ve önümüzdeki birkaç gün içinde ulaşılan seviyeye bakarak seviyenizi kontrol etmek daha iyidir. Kararın doğru olup olmadığı. Unutmayın, büyük işlemler yapan ve çok para kazanan kişilerin her zaman kendi taktikleri vardır.

Kripto Para Al Sat Taktikleri Para Kazandırır Mı?
Kripto Para Al Sat Taktikleri Para Kazandırır Mı?

Kripto Para Al Sat Taktikleri Para Kazandırır Mı?

Satın alma yolunu şu şekilde belirleyebilirsiniz: Öncelikle satın almak istediğiniz coinlerin hangi pazarda satıldığını bulun. En büyük işlem hacmine sahip borsayı bulmaya çalışın. Daha sonra daha küçük numaralı web sitesinde siparişi girin ve en büyük numaralı web sitesinde fiyata göre ilerleyin.

Pazar, yüksek hacimli siteler için fiyat farklılıklarını ortadan kaldırmaya devam edecek. Buradaki fiyat düştüğünde veya arttığında, diğer siteler buna belirli bir süre içinde yanıt verecektir. Bu zamanı kendi avantajınıza kullanabilir, diğer kullanıcılardan daha erken harekete geçebilir ve daha isabetli alım satım kararları verebilirsiniz. Kripto al sat taktikleri hakkında mutlaka kendinizi geliştirmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Bitcoin para birimi gibi kendi başına işlem görmeyen altcoin al sat taktikleri ile de kazanç sağlayabilirsiniz. Altcoin bitcoinin alternatifi olarak işlem gören farklı sistemin adıdır. Altcoin farklı ekonomik değer ve işleyiş sistemidir. Yasal kabul görür netlikte değildir. Bazı yatırımcılar altcoin birimlerinden satarak bitcoin alırlar.

Kripto paranın günden güne değerinin artması bireyleri harekete geçirmektedir. Çoğu kişi bu para birimine yatırımda bulunmaktadır. Özellikle ilgili paranın borsasına yoğun ilgi gösterilmektedir. Bu borsa sistemi klasik borsadan farklı işlemektedir. Ani düşüş ve yükselişlerin yer aldığı kripto para borsası, iyi paralar kazandırabilmektedir. Bununla birlikte büyük miktarlarda para kayıpları da yaşanabilmektedir.

Dijital para borsasına yabancı olanlar ilk etapta kazanma imkanına sahip olamamaktadırlar. Çünkü borsa, sıkı bir takip ve yüksek analiz gücü gerektirmektedir. Analiz yeteneği zamanla geliştirilebilmektedir. Lakin borsaya sürekli vakit ayırmak zor bir durumdur. Günümüz modern insanı yoğunluğu ile ön plana çıkmaktadır. Bu derece meşgul kişiler borsa grafiklerini sürekli takip edememektedirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir