Kripto Para Dünyası

Binance Al-Sat Komisyon Ücretleri Ve Oranları Ne Kadar?

Trade yapanların en çok sorduğu soru binance komisyon oranları ne kadar tüm detayları ile bu sorunun cevabını dört (4) başlık ve iki (2) video ile detaylandırıyoruz. Binance komisyon hesaplama gibi temel bilgilere de yer verdiğim makalemde detaylara hakim olup, binance alım satım komisyonu ne kadar gibi sorularınıza cevap bulacaksınız.

Diğer borsalar ile hemen hemen aynıdır. Fakat elinizde 1-2 adet BNB COİN diğer bir ismi ile binance coin bulundurursanız binance al sat komisyon ücreti işlem başına yarı yarıya inecektir. Binance para çekme ücreti yada fee ücreti ne kadardır? Aslında çok ciddi oranlarda işlem ücreti yoktur. Genelde on binde bir gibi işlem ücreti uygulanır. Bazıları binance komisyon hesaplama gibi araştırmalar yapıyor fakat çok küçük rakamlar olacağı için zaman kaybetmenize gerek olmayacağını düşünüyorum.

Binance Komisyon Ücretleri
Binance Komisyon Ücretleri

Binance Komisyon Ücretleri Ne Kadar?

Bitcoin çıktığı günden bu yana ara sıra değer kaybı yaşasa da değeri sürekli yükselen bir sanal para. İlk çıktığında 100 Dolar gibi düşük rakamlara alınabilen Bitcoin’in değeri zaman zaman on bin doları da aşıyor. Bu fiyat artışları sebebiyle de birçok kişi Bitcoin borsasına katılmaya devam ediyor. Bitcoin’in çıkışından sonra ortaya birçok başka sanal para çıkmış olsa da Bitcoin hala en fazla tercih edilen sanal paradır diyebiliriz.

Bitcoin alım satımı yapabileceğiniz en büyük borsalardan biri olan Binance ise her gün milyonlarca doların döndüğü bir borsa. Borsa’da işlem yapmak için hepimizin de bildiği gibi öncelikle komisyon oranlarına bakmalıyız. Peki Binance komisyonları şu anda ne durumda? Komisyon oranları bildiğiniz gibi zaman zaman değişme gösteriyor.

Binance Komisyon Oranları
Binance Komisyon Oranları

Binance Komisyon Oranları Kaç Para?

Kripto paraların işlemlerinin yapıldığı borsalarda her işleminiz için borsaya belirli tutarlarda komisyon ödemek zorundasınız. Bu komisyonlar sizin mevcut paranız üzerinden otomatik bir şekilde kesilir. Binance borsasının komisyonlarını öğrenmenin yanında bu komisyonları düşürmenin yolunun da olduğunu biliyor muydunuz?

Üstelik bu oranları yüzde 30’a kadar düşürebilme yolunuz bulunuyor. Binance borsasının şu anki mevcut komisyonları ise piyasa yapıcılar ve piyasa alıcılar için 50 Bitcoin’in altı için aynı oranda bulunuyor. 50 Bitcoin altında yapacağınız işlemlerde her iki grupta da komisyonlar 0,10 oranında.

Binance Yüksek İşlemlerde Komisyon Oranları
Binance Yüksek İşlemlerde Komisyon Oranları

Binance Yüksek İşlemlerde Komisyon Oranları Kaç USD?

İşlem tutarınız 50 Bitcoin’i geçtiğinde Binance borsasına ödeyeceğiniz komisyon oranı piyasa yapıcıları için 0,9 iken piyasa alıcılarda ise 0,10 oranında bulunuyor. Bu oranlara bakıldığında da görülebildiği gibi aslında Bitcoin borsaları arasındaki en düşük komisyon oranlarına Binance sahip denilebilir.

Binance al sat ücretleri gördüğünüz şekilde hesaplanır. Bu oranlar peşin alındığı için de siz örneğin bir adet Bitcoin aldığınızda size 0,99 Bitcoin yatırılmış olur.

Binance Komisyon İndirimleri
Binance Komisyon İndirimleri

Binance Komisyon İndirimleri Nasıl Yapılır?

Komisyon oranlarına baktığımızda her ne kadar düşük gibi gözükse de bu tip borsalarda yüksek oranda oynuyorsak bu miktar oldukça yüksek rakamlara çıkar. Bu komisyonu azaltmanın yolu ise hesabı açtığınızda Binance Coin almaktır. Bu alım işleminiz sayesinde siz de daha az komisyon ödeyerek daha fazla para kazanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir