Kripto Para Dünyası

Yıllara Göre Bitcoin Fiyatı, Son 10 Yıllık Fiyat Grafiği

Bitcoin 2010 Yılında Fiyatı Kaç Dolar Oldu, Bitcoin 2018 Yılı İçerisinde En Düşük ve En Yüksek Fiyatı Ne Kadar Olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca yıl bazında bitcoin 10 yıllık fiyat grafik bilgilerini görebilir, bununla beraber fiyat değişim grafiğinden de artış veya azalışları görebilirsiniz. 2010 yılı bitcoin fiyatı gibi başlıkları burada bulacaksınız. Son on iki (12) yıllık bitcoin yıllara göre fiyatı hakkında tüm bilgileri alacaksınız.

Bitcoin fiyatı son dönemlerin en popüler sistemlerinden biri Bitcoin sistemidir. Dijital para olarak bilinen bitcoin 2009 yılında piyasadaki yerini almıştır. İlk zamanlarda belirsiz görülen bitcoin beklediği ilgiyi görememiştir. En temel soru olan bitcoin nedir bu konu hakkında sizin için detaylı araştırma yaptım.

Ancak sonraki zamanlarda sistemlerin netleşmeye başlaması ile beraber ve kazancın görülmesi sonrasında bitcoin sistemine olan ilgi artmıştır. Peki, bitcoin nasıl üretilir, bitcoin nasıl alınır yada bitcoin nasıl satılır bu başlıklar hakkında detaylı makalemi mutlaka okumalısınız.

Yıllara Göre Bitcoin Fiyat Grafiği
Yıllara Göre Bitcoin Fiyat Grafiği

Yıllara Göre Bitcoin Fiyat Grafiği Nedir?

Siz değerli ziyaretçilerimiz için uzun araştırmalar sonunda yıllara göre (10 yıllık) bitcoin grafiği konusunda açıklayıcı başlıklar çıkarttık. Aşağıda ki kısa metinler ile yada aşağıda ki tabloda geçmiş bitcoin fiyatları ile ilgili tüm detayları bulacaksınız.

 1. 2010 Yılı Bitcoin Fiyatı ortalama : 0,06 $
 2. 2011 Yılı Bitcoin Fiyatı ortalama : 6,05 $
 3. 2012 Yılı Bitcoin Fiyatı ortalama : 8,46 $
 4. 2013 Yılı Bitcoin Fiyatı ortalama : 189 $
 5. 2014 Yılı Bitcoin Fiyatı ortalama : 526 $
 6. 2015 Yılı Bitcoin Fiyatı ortalama : 272 $
 7. 2016 Yılı Bitcoin Fiyatı ortalama : 567 $
 8. 2017 Yılı Bitcoin Fiyatı ortalama : 4001 $
 9. 2018 Yılı Bitcoin Fiyatı ortalama : 7558 $
 10. 2019 Yılı Bitcoin Fiyatı ortalama : 3780 $
 11. 2020 Yılı Bitcoin Fiyatı ortalama : 11200 $
 12. 2021 Yılı Bitcoin Fiyatı ortalama : 47300 $

Herkesin en çok merak ettiği konuların başında bu gelmektedir. Bitcoin madenciliği nasıl yapılır bilinmelidir. Madencilik yapmak bilgisayar ile olmaktadır. Ancak çok gelişmiş alt yapıların olması gerektiği için evde madencilik yapmak çok zordur. Bunun için hizmet veren borsalardan yardım alınmalıdır.

Bitcoin madenciliği için bir cüzdan sahibi olunması gerekmektedir. Bitcoin cüzdanları hakkında yazdığım içerikte bir çok alternatif bulabilirsiniz. Türkiye’de hizmet veren 4 bitcoin borsası arasından ya da yurtdışı merkezli bitcoin borsalarından biri seçilerek üye olunması gerekir. Üye olunma aşamasında kişisel bilgilerin verilmesine gerek yoktur. Bitcoin borsasına üye olduktan sonra oluşturulan hesaba banka havalesi ile para gönderilerek ya da kredi kartı ile bitcoin alınarak cüzdan sahibi olunur.

Alınan bitcoinler cüzdanlarda biriktirilir. Bitcoin sisteminin gelişmesinin temel nedenlerinden biri de güvenilir olmasıdır. Kâğıt para cüzdanlarda taşınırken çaldırma ya da kaybetme gibi riskler taşımaktadır. Ancak bitcoin sisteminde para reel olarak elde değildir. Bu nedenle kaybetmek ve çaldırmak gibi riskler taşımıyor.

Ancak şifreniz başkası tarafından ele geçirildiği zaman cüzdan içerisinde saklanan bitcoinlerin kullanılma riski vardır. Bitcoin sisteminde fiyatlar göz açıp kapayana kadar değişebilmektedir. Bu nedenle kesinlikle dikkat edilerek ve takip edilerek bitcoin alım-satım işlemlerinin yapılması gerekir. Birkaç hafta içerisinde 20,000 dolardan yarıya kadar bile düşebilmektedir. Bu nedenle birçok yatırımcı bitcoin fiyatlarının nasıl belirlendiğini merak etmektedir.

Bitcoin herhangi bir merkez bankasına ya da devlet birimine bağlı değildir. Yani fiyatlarına herhangi bir müdahale yoktur. Bitcoin fiyatlarının artmasının ya da azalmasının üzerinde tüccarların vaatleri etkili olmaktadır.

Bunun dışında bitcoin fiyatları üzerinde herhangi bir etken yoktur. Fiyatlar bitcoin yorumları ile doğru orantılı şekilde ilerlemektedir. Merkezi olmayan bir sanal paranın fiyatının artıp azalmasının insanlara bağlı olması çok ilginç görünmektedir. Bitcoin borsaları aracılığı ile elinizde ki çeşitli kripto para alıp satabilirsiniz. Yada burada ki yazımı inceleyerek bitcoin kazanma yolları nelerdir sorunuza tam manası ile cevap bulabilirsiniz.

Bitcoin Fiyatı Hakkında Genel Bilgiler
Bitcoin Fiyatı Hakkında Genel Bilgiler

Bitcoin Fiyatı Hakkında Genel Bilgiler

Bitcoin fiyatı hakkında, 2018 Yılında Kaç Dolar Oldu, Bitcoin 2018 Yılı İçerisinde En Düşük ve En Yüksek Fiyatı Ne Kadar Olduğunu Öğrenebilirsiniz. Ayrıca gün bazında BTC fiyatlarını görebilir, bununla beraber fiyat değişim grafiğinden de artış veya azalışları görebilirsiniz.

Bitcoin madenciliği yapan kişilerin yüksek karlar elde etmesi ve zararı engellemesi için bitcoin fiyatlarını keşfetmesi ve takip etmesi gerekir. Bitcoin işleminde sadece alım-satım yaparak kar elde etmek isteyen kişiler, bitcoinin fiyatı düştüğü zaman dilediği kadar alabilir. Aldıkları fiyatı da unutmayarak bitcoin fiyat değişimlerini takip etmelidir.

Bitcoin fiyatı, alım yaptığı fiyatın üzerine çıktığında aldığı bitcoinleri satması kazancını artıracaktır. Ancak aldığı fiyatın altında bir fiyata bitcoinleri satar ise zarar edecektir. Bu nedenle çok iyi bir takipçi olunması önemlidir.

Bitcoinlere talep olduğunda fiyatlar yükselmektedir. Bu nedenle iyi bir takip eden olursanız, hayallerinizin üstünde kazanç elde edersiniz. Bitcoin sisteminde fiyat grafiği vardır. Bu fiyat grafiğinde bitcoinin o ana kadarki fiyat değişimleri grafik şeklinde aktarılmaktadır. Bu sayede kaç kere fiyatlar düşmüş ya da yükselmiş görsel olarak görülmektedir. Bu fiyat grafiğinin incelenmesi işlemlerinizde doğru bir yönlendirme yapar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir