İndikatörler

Parabolik SAR İndikatörü Nedir? Nasıl Kullanılır? Ayarları Nasıl Yapılır?

Parabolik SAR indikatörü, ekonomik verilerin yükseliş ve düşüş yönünü izlemeye yarayan grafiktir. Finansal piyasalar da bulunan yatırımcılar için büyük fayda sağlayan bir sistem olarak yaygın kullanım alanına sahiptir. Parabolik SAR indikatörü olarak ifade edilen ekonomik veri endeksi, piyasa değerlerindeki gelişmeleri takip edebilmeye yardımcı olmaktadır.

Kelime anlamı ekonomik gösterge olan indikatör sözcüğü, yatırımcıların yol haritası sayılabilmektedir. Parabolik Sar indikatörü, olası geri dönüşler ve devamlılık tahmini yapabilmeyi sağlamaktadır. Parabolik SAR indikatörü ekonomi piyasalarında yükseliş ve düşüş grafiklerini izleyerek hangi yönde çalışılması gerektiğini göstermektedir. Pek çok yatırımcı emredal.com.tr adresinden destek alarak ekonomik yolculuğuna güvenle devam edebilmektedir.

Teknik destek alarak ekonomik takvimini geliştirebilmek mümkün olabilmektedir. Altın, Dolar, Kripto ya da Borsa yatırımcılarının dikkatle takip ettiği güvenli kaynak parabolik SAR göstergesidir. Piyasa verileri yükseliş eğilimi mi gösteriyor yoksa düşüş yönünde mi ilerliyor? Ona göre varlıklarını yönlendirebilmektedir.

Parabolik SAR İndikatörü Nedir?
Parabolik SAR İndikatörü Nedir?

Parabolik SAR İndikatörü Nedir?

Parabolik Sar indikatörü olarak bilinen veri sinyalleri takip edilerek varlık değerlendirmesi yapılabilmektedir. Parabolik SAR indikatörü nedir sorusunun cevabı genel olarak merak edilmektedir. Parabolik SAR indikatörü olarak tanımlanan veri analiz sistemi güven kaynağıdır.

Teknik gösterge olarak ifade edilebilen sistem devamlılık arz ediyor ise piyasanın bir ön değerini koruduğu anlaşılmaktadır. Ekonomik veri analiz grafikleri izlenerek yatırımcılar varlık değerlendirmesi yapabilmektedir. Piyasalarda olağan ve olağanüstü gelişmeler eğilimleri olumlu olumsuz etkilemektedir.

Parabolik SAR sistemi piyasada bulunan bir enstrüman grafiğinin kısa ve uzun vadedeki durumunu analiz etmektedir. Parabolik SAR indikatörü yatırım piyasasında çift yönlü işlem yapabilme olanağı sunmaktadır. Yatırımcı için grafiğin tersine, yukarı ya da aşağı eğilim sinyalleri SAR indikatör sistemiyle gözlemlenebilmektedir.

Parabolik SAR İndikatörü Nasıl Kullanılır?
Parabolik SAR İndikatörü Nasıl Kullanılır?

Parabolik SAR İndikatörü Nasıl Kullanılır?

Parabolik SAR indikatörü olarak ifade edilen teknik sistem yatırımcılar için büyük yarar sağlamaktadır. Yatırım piyasası uzmanları tarafından oluşturulan yatırımcı kılavuzu olarak da tanımlanabilmektedir. Parabolik SAR indikatörü nasıl kullanılır sorusu tüm yatırımcılar için merak konusudur.

Genel olarak parabolik SAR indikatörü, ekonomik kayıp yaşanmaması için sinyallerin takip edilen bir sistemdir. Grafik üzerinde ürün detayları takip edilerek düşüş ve yükseliş sinyalleri gözlemlenebilmektedir. Ancak herkesin tüm teknik detayları takip etmesi yerine uzman desteği de alınabilmektedir. Bu konuda en güvenli destek emredal.com.tr 7/24 çalışmaktadır.

Ekonomik kazancını artırmak isteyen yatırımcılar için Parabolik SAR İndikatörünün(sinyalleri) doğru okunması gerekmektedir. Asıl amaç sürekliliğin piyasa üzerindeki durumunu doğru analiz ederek mevcut fiyatın altında görülen parabolik sar yükseliş olarak yorumlanmaktadır.

Parabolic SAR Değerleri Nelerdir?
Parabolic SAR Değerleri Nelerdir?

Parabolic SAR Değerleri Nelerdir?

Parabolic SAR değerleri noktalar şeklinde görülmektedir. Parabolik indikatör olarak bilinen ekonomi verileri, kimi sektörlerde büyüme ve küçülme sinyalleri olarak görülebilmektedir. İstatistik verilerini doğru analiz edebilmek için SAR değerinin bilinmesi gerekmektedir.

Parabolik SAR değerleri takip edilerek yatırım ürünleri kayıptan korunabilmektedir. Noktalar şekilde görülen SAR değeri, Yeşil parabolik çizgi sonrasında kırmızı nokta görüldüğünde düşüşte olmaktadır. Eğer kırmızı parabolik çizgi sonrasında görülebilen az sayıdaki yeşil noktalar da düşüş ifadesi olabilmektedir.

Dizi halinde görülen yeşil noktalar ise mevcutta eğilim yükselişte seyrediyor şeklinde okunmalıdır. Aynı durumda kırmızı noktaların ise düşüş sinyali olarak algılanması gerekmektedir. Mevcut tabloda görülen sinyallere bakılarak parabolic SAR indikatörü hesabı kolaylıkla yapılabilmektedir.

Parabolik SAR Nasıl Hesaplanır?
Parabolik SAR Nasıl Hesaplanır?

Parabolik SAR Nasıl Hesaplanır?

Parabolik SAR hesabı yapabilmek için bazı verilere sahip olunması gerekmektedir. Sar fiyat grafiği üzerinden satış sinyalleri üretilebilmektedir. Grafikte yükseliş ve düşüş sinyallerinin artı ve eksi okunuşlarına göre SAR hesabı yapılabilmektedir. Parobolik SAR nasıl hesaplanır sorusuna cevap olarak kolaylıkla yapılabilir denebilmektedir.

Parabolik SAR hesabı belirli formül üzerinden yapılabilmektedir. Güncel tabloda, EP değeri yükseliş için tepede, düşüş trendi için ise en dip noktada anlamı taşımaktadır. Extreme Points (EP) yükseliş sinyali yani en yüksek nokta olarak kabul edilmektedir. Acceleration Factor (AF) ise hız faktörü olarak ifade edilmektedir.

  • Yükseliş hesabı, PSAR= önceki PSAR + önceki AF( önceki EP – önceki PSAR) olarak hesaplanabilmektedir.
  • Düşüş hesabı ise, PSAR= önceki PSAR – önceki AF(önceki PSAR – önceki EP) şeklinde hesaplanabilmektedir.
Parabolik SAR Grafiği Nasıl Yorumlanır?
Parabolik SAR Grafiği Nasıl Yorumlanır?

Parabolik SAR Grafiği Nasıl Yorumlanır?

Parabolik SAR grafiği yorumu yapılabilmesi için önceki sinyal değerlerinin anlamı bilinmesi gerekmektedir. Bu konuda uzman desteği almak isteyenler günün her saati emredal.com.tr adresini ziyaret edebilmektedir. Alanında en doğru değerlendirmeleri yaparak yatırımcıya ekonomik destek vermektedir.

Parabolik SAR grafiği yorumu, kısa pozisyon ve uzun pozisyon açım zamanını gösterebilmektedir. Doğru yorumcu desteği alınarak piyasa analizine göre yatırımlar değerlendirilebilmektedir. Parobolik SAR grafiği yorumlama sistemde bulunan yatırımcı için güvenli yol haritası olabilmektedir.

Grafik üzerinde görülen aşağı yöndeki piyasa işareti kırmızı noktalarla gösterilmektedir. Bu da mevcut trendden geri dönüş olarak yorumlanmaktadır. Geri dönüş sinyalleri yatırımcının kısa pozisyonunu kapatarak hemen sektörde uzun pozisyon açması gerektiği şeklinde yorumlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir